- cloisonne skål Antik 44
- Kinesisk slog rekorder på i Hong Kong
- Kinesisk skål blomsterdekoration Auktionsoverblik
- cloisonne skål Antik 44
- Stor kinesisk porcelæn, 1900-tallet |
- - Porcelæn - Kina - - århundrede -
- Find Skål på DBA - køb og salg af nyt og brugt
- Kinesisk sekskantet skål af Tongzhi mærke og fra 1861-1875. L. 17,5 cm. – Rasmussen Kunstauktioner
- Kinesisk MOMSFRI | A/S
- Kinesisk skål af porcelæn dekoreret i blåt. Jiaqing, 19. årh.s beg. 30 x 24,5 cm. – Bruun Kunstauktioner
- Kinesisk af porcelæn - Daoguang (1821-50) |
- Stor kinesisk skål af - Lauritz.com
- SKÅL, porslin, sannolikt Wanli Auktion olsensauktioner.se
- Kinesisk skål (1) - Clobbered Kina - 18. -
- Højeste hammerslag nogensinde på dansk jord - solgt til kineser | TV
- solgt for vanvittigt beløb –
- Sjælden solgt for 12 Var vurderet til kroner | Kunst | DR
- Kinesisk skål af porcelæn. Chien Lung mærke 1736-95. Denne auktion er annulleret - nu vare #1529505 | Lauritz.com
- Kinesisk skål, fad (3) | A/S
- Købt for 200 kroner loppemarked sælges for millioner - Avisen.dk
- Find Kinesiske Skål på DBA - og af nyt og brugt